Měkké dárky nemusí být strašákem

Měkké dárky. Námět na různé vtipy a memy. I Pokáč o nich zpívá. Něco, co prý rozhodně nechcete dostat na narozeniny, co nechcete najít pod stromečkem. A jestliže něco nechcete dostávat, nechcete to asi ani dávat. Je to však opravdu tak nechtěný dárek? Pojďme se na to v tomto článku podívat blíže. Rodina čeká u…

mekke darky

Měkké dárky. Námět na různé vtipy a memy. I Pokáč o nich zpívá. Něco, co prý rozhodně nechcete dostat na narozeniny, co nechcete najít pod stromečkem. A jestliže něco nechcete dostávat, nechcete to asi ani dávat. Je to však opravdu tak nechtěný dárek? Pojďme se na to v tomto článku podívat blíže.

Rodina čeká u vánočního stromečku, světýlka svítí, koledy hrají, žaludky jsou plné a všichni pošilhávají po tom, co pod stromečkem leží. Někteří se v přítmí snaží najít na dárcích jejich jména, jiní doufají, že se svým jménem najdou alespoň něco. Existují ale i takoví, kteří doufají, že neobjeví něco, co se pod jejich prsty bude prohýbat.

Podobně to může fungovat i na narozeniny, či výročí. Cokoliv. Hlavně ne “měkouše”.

Proč tomu tak je?

Hned z několika výzkumů vyplynulo, že například oblečení dostávají lidé nejméně rádi. Ještě více to platí u žen. A to zejména kvůli tomu, že s oblečením je složité trefit se do vkusu. To samé platí i u velikosti. Určitě jste to někdy zažili i vy. Dostali jste triko, které jste nikdy neoblekli a v komínku s oblečením se posouvalo neustále níž a níž. Dobrovolně byste si jej nevzali do práce, na nošení doma jej zase byla škoda. Nebo skvělá věc, ale špatná velikost. A účtenka vyhozená, prodejce ji vyměnit nechce. Pokud chce, tak správná velikost je již vyprodaná.

Byť se zdá, že oblečení je to nejuniverzálnější, co můžete darovat, skutečnost je někde jinde.

Jak se takovému nákupu vyhnout?

Jednoduše. Buď nekupovat oblečení, nebo si předem zjistit, co daná osoba skutečně chce. Existuje nějaký kousek, který vám obdarovávaný ukazoval s tím, že už byl bohužel vyprodaný? Všimli jste si, po čem pokukuje ve výlohách? Nosí rád/a bílé košile? Většinou nešlápnete vedle. Na druhou stranu – pokud má bílých košilí deset, jedenáctá asi nenadchne.

Jaké měkké dárky tedy můžete bezpečně darovat?

Měkké dárky nekončí u triček ani teplákových souprav. Existují řady dalších možností, pro které jsou požadavky na výběr jednodušší. Níže naleznete některé z nich.

Ponožky

Ponožky, ponožky a ještě jednou ponožky. Do velikosti nohy se většinou trefíte. Nemálo vtipů jste rozhodně slyšeli i na toto téma, záleží však na tom, jaké darujete. Ponožky jsou v poslední době obrovským hitem – najdete různě barevné, s vtipnými motivy, s motivy něčeho, co má daný člověk rád a některé firmy nabízí dokonce možnost vlastního potisku. Huňaté či pletené také můžou potěšit.

Deky

Ideální nejen pro lidi, kteří rádi tráví večery v pohodlí domova. Kdo by někdy neměl někdy chuť zamotat se do příjemné deky u televize? Tady opadne stres ze špatné velikosti. Jediné místo, kde můžete přešlápnout, je motiv. Proto je lepší nepouštět se do nějaké divočiny. Jedině v případě, že jste si jisti, že se trefíte do gusta – například s motivem oblíbeného fotbalového klubu, motiv otisků tlapek pro milovníka zvířat,…

mekke darky

Plyšové hračky

Oblíbené u dětí i dospělých. U dětí na hraní, u dospělých především na dekoraci. Jsou milým a roztomilým vyjádřením lásky. Věřte, že pokud ženě dáte plyšáka, pravděpodobně jej ihned posadí na polštář.

Polštářky

Tady je třeba dbát na to, zda obdarovávaná osoba lpí na tom, aby měla všechno hezky sladěné. Měkký polštářek se stejně jako deka neztratí. Nicméně ani tady není potřeba pouštět se do žádných velkých akcí.

Další nápady

Čepice, šála, pyžamo, župan, šátek, ručníky, spodní prádlo,…

Závěr

Na závěr si dovolím citovat Pokáčův text:

To zas měkké dárky Vánoce kazí.

Dětičky pláčou až z toho mrazí.

Ježíšku, pověz mi, co z toho máš,

že místo iPhona jim svetr dáš.

Nicméně – nemusí tomu tak být. Měkké dárky nemusí být nutně strašákem a něčím nechtěným. Jsem si jista, že i ten svetr, pokud je darovaný od srdce, možná dokáže potěšit víc, než iPhone.

Magda Ordeltová

Magda píše pro tento blog dlouho a ráda.

Často kladené otázky

Kontaktujte nás

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

Dárky pro cestovatele – 10 praktických tipů od batohu po adaptér

Cestování je pro mnoho lidí skvělým způsobem, jak poznat nové kultury, země, lidi a získat nové zážitky. V případě, že hledáte dárek pro cestovatele, může být výběr velmi obtížný. Pokud stále nevíte, co by se cestovateli zrovna hodilo, připravili jsme pro vás seznam 10 originálních tipů na dárek pro cestovatele, které se hodí opravdu každému…

Magdaléna Ordeltová
dárky pro cestovatele

Dárky k MDŽ – co ženy ocení víc než 1000 slov?

Mezinárodní den žen, zkráceně MDŽ, je významným dnem, který se slaví každoročně 8. března. Tento den slouží k oslavě a uznání přínosu žen ve společnosti a k boji za rovnoprávnost pohlaví. Jedním ze způsobů, jak vyjádřit lásku a podporu ženám, je vzpomenout si na ně tento den jakoukoliv pozorností. V tomto článku se zaměříme na inspiraci…

Magdaléna Ordeltová
dárky k mdz

Dárky pro pejskaře – 7 praktických tipů

Hledání nejlepších dárků pro milovníky psů a jejich pejsky nemusí být vždy jednoduché. Nejste si jistí, čím byste takového člověka potěšili? Nevíte, co se čtyřnohému příteli hodí? V tomto článku vám přinášíme sedm praktických tipů na dárky pro milovníky psů, které rozhodně potěší nejen pejska, ale i jeho páníčka. Komu darovat: milovník psů, nebo mazlíček?…

Magdaléna Ordeltová
darky pro pejskare