Dárky, kterým se vyhnout? 16 tipů

Dárky je většinou lepší dávat než dostávat - ale není nic horšího než se dívat, jak jej někdo rozbaluje a předstírá, že se mu líbí. Ušetřete si trapasy tím, že vynecháte tyto nejhorší dárky všech dob a raději se zasmějete zrovna, spolu s námi. Tyto typy jsou možná až moc konkrétní a vysvětlivky až moc…

darky

Dárky je většinou lepší dávat než dostávat – ale není nic horšího než se dívat, jak jej někdo rozbaluje a předstírá, že se mu líbí. Ušetřete si trapasy tím, že vynecháte tyto nejhorší dárky všech dob a raději se zasmějete zrovna, spolu s námi. Tyto typy jsou možná až moc konkrétní a vysvětlivky až moc upřímné. Samozřejmě se všechno odvíjí od osoby, kterou obdarováváte. Pokud však na to chceme jít obecně…

Někdo nám to přeci někdy nahlas říct musel.

Fitness pomůcky

Všichni máme alespoň jednoho přítele, jenž je naprosto posedlý fitness. Nikdo však nechce riskovat nechtěné naznačení potřeby zhubnout.

darky

Milostné knihy

Vyměňte si role. Na tváři by se vám samotným objevila celá paleta odstínů červené, kdybyste museli otevřít nějakou takovou sérii před přáteli a rodinou.

Společenské šaty

Rozhodně nechcete vidět ženu, jak se tváří, když jí koupíte velikost XL a ona nosí velikost S.

Dárky, které jste dostali a “posíláte je dál”

Jednoduše… Ne.

Domácí mazlíčci

Živá, dýchající stvoření jsou dary, které s vámi zůstávají někdy i na celý život. Nikdy nikomu nedávejte zvíře, o které by se nemusel umět postarat, zejména ne něco napůl děsivého, jako je ještěrka.

darky

Omlazující krém

Co takhle namísto toho použít krém s příjemnou sezónní vůní? Opět nevítané připomenutí toho, co čas nevyhladil, ale naopak.

Pomůcky na úklid

Vaše oblíbené úklidové pomůcky a spreje možná vykouzlí úsměv na tváři vám, ale vaši přátelé a rodina se budou divit, co se jim vlastně snažíte říct.

Nůž

Nová sada příborů může být opravdu užitečným dárkem pro začínajícího kuchaře nebo někoho, kdo začíná s vařením. Nedarujte však jen jeden velký nůž. To je děsivé.

darky

Spodní prádlo

Pokud ho dáváte své drahé polovičce, je to romantické. Pokud ho dáváte neteři, je to divné.

Lyže

Nejenže jsou šíleně drahé, ale lyže vyžadují i výuku lyžování. Kdo to případnému nelyžaři zaplatí?

Suvenýry

Navštívili obdarovaní toto místo? V obou případech pravděpodobně nepotřebují nevkusnou magnetku, která by jim připomínala váš zážitek. Buď si ji z rozumného důvodu nekoupili, nebo si ji (možná z méně rozumného důvodu) koupí sami.

Figurky

Ručně vyráběné dárky nebo dokonce pozorné přání by byly lepší volbou než tyto zcela zbytečné dekorace.

darky

Osvěžovač vzduchu

Svíčky mají v sobě alespoň zabudovanou určitou sezónní sentimentalitu. Dát někomu osvěžovač vzduchu je jako říct: “Tvůj dům smrdí – naprav to!”

Tvarovací prádlo

Nebuďte krutí.

Poukaz na služby jako “vosk”

Masáž, manikúra nebo ošetření obličeje jsou krásné způsoby, jak někomu ukázat, že si zaslouží být hýčkán. Stačí si jen moudře vybrat danou “opečovávací” službu.

Váha

Upřímně řečeno, pokud vám někdo dá váhu, máte plné právo mu ji vrátit.

Několik slov na závěr

Je dost možné, že některé dárky už jste dát stihli, nad jinými jste přemýšleli. Já taky. A není třeba se za to veřejně lynčovat, ani si sypat popel na hlavu. Nutno dodat, že někteří sběratelé opravdu ocení figurky, lyžaři zase lyže a nadšenci do úklidu něco, co jim jej ulehčí. Důležité vždy bylo, je a bude myslet na danou osobu. Vcítit se do její kůže, naslouchat tomu, co si přeje a v neposlední řadě si uvědomit, že dárky mohou být brány jako různé náznaky (i když nechcete a myslíte to úplně jinak). Důležité je nenadělat víc škody, než užitku.

Tak šťastnou ruku při jejich výběru!

Magda Ordeltová

Magda píše pro tento blog dlouho a ráda.

Často kladené otázky

Kontaktujte nás

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

Dárky pro cestovatele – 10 praktických tipů od batohu po adaptér

Cestování je pro mnoho lidí skvělým způsobem, jak poznat nové kultury, země, lidi a získat nové zážitky. V případě, že hledáte dárek pro cestovatele, může být výběr velmi obtížný. Pokud stále nevíte, co by se cestovateli zrovna hodilo, připravili jsme pro vás seznam 10 originálních tipů na dárek pro cestovatele, které se hodí opravdu každému…

Magdaléna Ordeltová
dárky pro cestovatele

Dárky k MDŽ – co ženy ocení víc než 1000 slov?

Mezinárodní den žen, zkráceně MDŽ, je významným dnem, který se slaví každoročně 8. března. Tento den slouží k oslavě a uznání přínosu žen ve společnosti a k boji za rovnoprávnost pohlaví. Jedním ze způsobů, jak vyjádřit lásku a podporu ženám, je vzpomenout si na ně tento den jakoukoliv pozorností. V tomto článku se zaměříme na inspiraci…

Magdaléna Ordeltová
dárky k mdz

Dárky pro pejskaře – 7 praktických tipů

Hledání nejlepších dárků pro milovníky psů a jejich pejsky nemusí být vždy jednoduché. Nejste si jistí, čím byste takového člověka potěšili? Nevíte, co se čtyřnohému příteli hodí? V tomto článku vám přinášíme sedm praktických tipů na dárky pro milovníky psů, které rozhodně potěší nejen pejska, ale i jeho páníčka. Komu darovat: milovník psů, nebo mazlíček?…

Magdaléna Ordeltová
darky pro pejskare