Dárky ke dni dětí – co vybrat v roce {current_date:Y}?

Den dětí je tradičně slaven po celém světě. Připadá na 1. června a je dnem plným zábavy, her a soutěží. Pokud hledáte dárek ke dni dětí pro vaše malé nebo velké ratolesti, máme pro vás několik tipů. Od užitečných věcí pro trénování mysli po zábavné hračky pro všechny věkové kategorie. Najdete zde něco pro každé dítě.…

Dárky ke dni dětí

Den dětí je tradičně slaven po celém světě. Připadá na 1. června a je dnem plným zábavy, her a soutěží. Pokud hledáte dárek ke dni dětí pro vaše malé nebo velké ratolesti, máme pro vás několik tipů. Od užitečných věcí pro trénování mysli po zábavné hračky pro všechny věkové kategorie. Najdete zde něco pro každé dítě. Přečtěte si náš článek a vyberte si ten nejlepší dárek pro vaše děti, který jim přinese spoustu radosti a zábavy.

Dárky pro nejmenší

Nejmenší děti jsou také často nejnáročnější, co se dárků týče. Na druhou stranu – některé toho ještě moc nenamluví, jiné může potěšit ta nejmenší maličkost, na kterou si vzpomenete. Co takhle kakao a toust s nutellou ke snídani? Nebo snad oblíbené sladkosti poschovávané různě po domě s mapou pokladu či jiné soutěže?

V tomto období je však nutno podotknout, že prim hrají hračky. Všechny děti milují hry a zábavu, a tak si můžete vybrat buď klasické plyšáky, panenky, autíčka, nebo nějakou originální. Například zábavnou hru na trénování fantazie, kterou může hrát celá rodina. Další možností jsou větší hračky, jako například domeček, skluzavka nebo trampolína, které poskytnou spoustu zábavy na celé odpoledne.

I užitečné dárky mohou být pro malé děti velkým zdrojem radosti. Například knížky, malování nebo nějaká pěkná a praktická taška na jejich věci mohou být skvělým dárkem. Malou princeznu rozhodně potěší kočárek pro panenky, nádobí do kuchyňky, nebo dětská kabelka. Malého kutila určitě nezklamete sadou dětského nářadí, mini monterkami nebo maketami zahradnických pomůcek.

Dárky ke dni dětí

Dárky pro starší děti

Pro starší děti už mohou být malé hračky trochu málo, ale stále existuje spousta originálních a užitečných dárků, které můžete dát. Pokud máte na účtu více peněz, můžete věnovat dětem zážitky, jako jsou například vstupenky na nějakou sportovní akci, nebo do kina. Zábavnou volbou jsou i vstupenky do různých dětských parků, kde si děti mohou užít celou řadu atrakcí.

Pro starší děti jsou také vhodné různé společenské hry, jako jsou deskové hry, nebo různé druhy logických. Pokud vaše dítě rádo tráví čas venku, můžete jim vybrat nějakou sportovní pomůcku, například míč, nebo in-line brusle. V tomto věku už se taktéž nabízí i knihy – a to jak plné pohádek i příběhů, tak ty, při jejichž luštění se jim bude kouřit z hlavy.

Dárky ke dni dětí

Kreativní dárky pro děti plné fantazie

Dětská fantazie nezná mezí a kreativní dárky jsou skvělým způsobem, jak ji podpořit. Můžete například darovat dětem sadu na malování nebo na modelování z hmoty. Pro malé tvůrce jsou skvělou volbou i dětské kreativní sety na výrobu náramků nebo šperků. A co takhle dárkový poukaz na kurz keramiky, malování nebo třeba na závodní dráhu?

Rozhodně nešlápnete vedle ani stavebnicemi či puzzlem. Zajímavou alternativou jsou také například sety představující různá povolání. Má vaše dítě oblíbeného hrdinu či zpěváka? Darujte mu kostým nebo malý hudební nástroj!

Dárky ke dni dětí

Levné dárky, které udělají radost

Dárek nemusí být nutně drahý, aby udělal radost. Existuje mnoho levných dárků, které vykouzlí úsměv na tváři každého dítěte. Vyberte si například pěknou knihu s pohádkami nebo komiksy, dětské puzzle, hry na paměť nebo karetní hry. Pro malé sportovce jsou skvělou volbou míče, frisbee nebo skákací míčky. A co takhle dětské náramky, spony do vlasů nebo hrníček s oblíbeným motivem? 

Zážitky

Dárek může být i zážitek, který si děti užijí se svou rodinou. Například piknik, kde si společně připravíte jídlo, nebo návštěva zábavního parku. Děti si také oblíbí společnou výrobu domácího džemu, sirupů nebo třeba vlastních papírových lodiček. Pokud chcete být blíže přírodě, můžete vyrazit na procházku nebo na cyklistický výlet.

Závěr

Když hledáte tipy na dárky ke dni dětí, nezapomeňte na to, že nejlepším dárkem může být čas strávený společně s dítětem. Hlavně věnujte pozornost zájmům dítěte a vyberte mu dárek, který mu přinese největší radost.

Magda Ordeltová

Magda píše pro tento blog dlouho a ráda.

Často kladené otázky

Kontaktujte nás

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

No results