Dárky k MDŽ – co ženy ocení víc než 1000 slov?

Mezinárodní den žen, zkráceně MDŽ, je významným dnem, který se slaví každoročně 8. března. Tento den slouží k oslavě a uznání přínosu žen ve společnosti a k boji za rovnoprávnost pohlaví. Jedním ze způsobů, jak vyjádřit lásku a podporu ženám, je vzpomenout si na ně tento den jakoukoliv pozorností. V tomto článku se zaměříme na inspiraci…

dárky k mdz

Mezinárodní den žen, zkráceně MDŽ, je významným dnem, který se slaví každoročně 8. března. Tento den slouží k oslavě a uznání přínosu žen ve společnosti a k boji za rovnoprávnost pohlaví. Jedním ze způsobů, jak vyjádřit lásku a podporu ženám, je vzpomenout si na ně tento den jakoukoliv pozorností. V tomto článku se zaměříme na inspiraci dárky pro maminku, dceru, přítelkyni, manželku a babičku. Využijte této příležitosti a potěšte ženy (nejen) ve svém okolí!

Historie Mezinárodního dne žen

MDŽ se slaví od roku 1908, kdy se v New Yorku konala první demonstrace žen za rovnoprávnost, zejména za volební právo. Tento den byl oficiálně uznán Organizací spojených národů až v roce 1975, ale i přesto se v mnoha zemích slaví již dlouhou dobu. 

dárky k mdz

Co potěší každou ženu?

 Ať už obdarováváte partnerku, maminku nebo sestru, většina žen se těší z drobných pozorností, které jim ukážou, že jsou důležité a milované. Proto můžete sáhnout po klasice – častým dárkem k Mezinárodnímu dni žen je například pugét květin nebo čokoláda. Pokud chcete něco originálního, zvažte kvalitní kosmetiku, oblíbené knihy, nebo dárkové balení kávy či čaje. V neposlední řadě je možné se zaměřit na zážitky, jako jsou wellness pobyty, koncerty, vstupenky do kina nebo na sportovní zápasy. S čímkoliv se ženu rozhodnete obdarovat, nezapomeňte na osobní dotek a věnování pozornosti tomu, co ji opravdu vykouzlí úsměv na tváři. 

Babičce

Vaše babička si zaslouží něco, co ji potěší a zároveň bude mít nějakou praktickou hodnotu. Zkuste vybrat něco, co bude souviset s jejími zájmy nebo koníčky. Pokud například ráda vaří, darujte jí novou kuchyňskou pomůcku. Pokud má ráda květiny, můžete jí koupit nějakou krásnou kytici nebo zahradnické náčiní. Důležité je vybírat s láskou a s ohledem na její vkus.

darky k mdz

Mamince

Maminky jsou důležitou součástí našeho života a tento den je příležitostí, kdy můžeme vyjádřit naši vděčnost. Dárek pro maminku by měl být zvolen s ohledem na její zájmy a preference. Pokud ráda vaří, darujte jí kvalitní kuchyňské potřeby, knihu s recepty nebo nové koření. Pokud má ráda kosmetiku, jistě ji potěšíte krémy, parfémy nebo kosmetickým balíčkem. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, nezapomeňte připojit osobní vzkaz, kterým jí vyjádříte, jak moc pro vás znamená.

Dceři

Dcery jsou naše princezny a MDŽ je skvělou příležitostí, kdy jim můžeme vyjádřit svou podporu. Dárek pro dceru by měl být zvolen s ohledem na její věk a zájmy. Pokud je ještě malá, ideálním darem je hračka, kniha nebo náramek. Pokud je teenager, radost jí uděláte kosmetikou, novým oblečením nebo elektronikou. V každém případě by dárek měl být vybrán s láskou.

dárky k mdz

Manželce

Dárky k MDŽ pro vaši manželku mohou být něčím, co ji potěší a zároveň vyjádření toho, jak obdivujete její krásu a jak pevně zakořeněn je váš vztah. Důležité je vybrat dárek, který bude mít nějaký význam a bude jí připomínat, jak moc si ji vážíte. Pokud si nejste jistí, co manželce darovat, zvažte kvalitní kosmetiku, šperky nebo něco, co má ráda – třeba oblíbenou knihu nebo CD. Pokud chcete zkusit něco originálního, například zážitek jako masáž nebo víkendový pobyt. 

Přítelkyni

Obdarovat svou partnerku můžete například pugétem květin. Kromě klasických dárků, jako jsou květiny nebo čokolády, ji rozhodně překvapíte něčím originálním, jako jsou kvalitní kosmetické produkty, zážitky jako masáže, wellness pobyty, nebo třeba šperky. Důležité je, aby dárek ukázal, že jí rozumíte a že jí chcete dopřát něco, co ji potěší.

dárky k mdz

Pár slov závěrem

Celkově platí, že dárky k MDŽ by měly být přemýšlené a vyznávat lásku, úctu a vděčnost. Pokud se rozhodnete darovat nějakou věc, zkuste ji zabalit do krásného balení a přidat k ní hezkou pohlednici s přáním. Tímto způsobem potěšíte každou ženu ve svém okolí a uděláte jí radost.

Ať už darujete cokoliv, rozhodně každým dárkem dáte najevo to, že jste si vzpomněli. Dárky pro ženy je vždy složité vybírat, ale pokud chcete oslavit svátek všech žen, stačí jednoduše darování čehokoliv od srdce. Malá pozornost může znamenat více, než tisíc slov.

Magda Ordeltová

Magda píše pro tento blog dlouho a ráda.

Často kladené otázky

Kontaktujte nás

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

Dárky ke dni dětí – co vybrat v roce 2023?

Den dětí je tradičně slaven po celém světě. Připadá na 1. června a je dnem plným zábavy, her a soutěží. Pokud hledáte dárek ke dni dětí pro vaše malé nebo velké ratolesti, máme pro vás několik tipů. Od užitečných věcí pro trénování mysli po zábavné hračky pro všechny věkové kategorie. Najdete zde něco pro každé dítě.…

Magdaléna Ordeltová
Dárky ke dni dětí

Dárky pro cestovatele – 10 praktických tipů od batohu po adaptér

Cestování je pro mnoho lidí skvělým způsobem, jak poznat nové kultury, země, lidi a získat nové zážitky. V případě, že hledáte dárek pro cestovatele, může být výběr velmi obtížný. Pokud stále nevíte, co by se cestovateli zrovna hodilo, připravili jsme pro vás seznam 10 originálních tipů na dárek pro cestovatele, které se hodí opravdu každému…

Magdaléna Ordeltová
dárky pro cestovatele

Dárky pro pejskaře – 7 praktických tipů

Hledání nejlepších dárků pro milovníky psů a jejich pejsky nemusí být vždy jednoduché. Nejste si jistí, čím byste takového člověka potěšili? Nevíte, co se čtyřnohému příteli hodí? V tomto článku vám přinášíme sedm praktických tipů na dárky pro milovníky psů, které rozhodně potěší nejen pejska, ale i jeho páníčka. Komu darovat: milovník psů, nebo mazlíček?…

Magdaléna Ordeltová
darky pro pejskare